logo
GEOLOGICAL SURVEY OF IRAN | WWW.GSI.IR
نوع خبر 
 
 
نخستین گردهمایی مسئولان ستادهای مقابله با جنگ نرم سراسرکشور برگزار شد

نخستین گردهمایی بزرگ افسران مقابله با جنگ نرم دشمن سراسر کشور در سالن اجتماعات شرکت ملی فولاد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «مهدی واصفی»، فرمانده بسیج وزارت صنعت،معدن و تجارت در گردهمایی سراسری افسران مقابله با جنگ نرم دشمن با اشاره منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم مقابله با جنگ نرم به عنوان یکی از مهمترین اولویتهای کشور افزود: در این راستا اقدامات مرکز مقاومت بسیج از 6 ماه پیش با افتتاح قرارگاه عمار‌ با محوریت مبارزه با جنگ نرم آغاز شد.
وی تصریح کرد: در این مدت اقدامات مقدماتی و مطالعاتی مناسبی با همکاری اندیشکده مرکز مقاومت صورت گرفت که ماحصل آن انجام برنامه‌های تخصصی و کارشناسی در حوزه های مختلف فضای سایبری و مجازی بود.
واصفی در ادامه با بیان اینکه با اقدامات انجام شده در بحث فضای مجازی بیش از 160 دامنه اینترنتی به ثبت رسید افزود: تلاش می‌شود تا چند ماه آینده نیز60 پایگاه اینترنتی دیگر نیز رونمایی شود.
همچنین در این گردهمایی، «کیپور»، مسئول قرارگاه عمار نیز به تشریح اقدامات انجام شده پرداخت.
وی با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان اولین وزارتخانه در امر راه‌اندازی قرارگاه برای مبارز با جنگ نرم اقدام کرده است افزود: برنامه‌ها و سازماندهی‌های لازم برای بسط و گسترش این اقدام در تمام پایگاههای بسیج زیرمجموعه ستاد وجود دارد و تلاش می‌کنیم این مهم محقق شود.
کیپور همچنین تصریح کرد: تا کنون 60 جلسه توجیهی- آموزشی با حضور مسئولان پایگاهها و مراکز مختلف انجام شده است.
وی در ادامه به دیگر موضوعات در راستای پیشبرد برنامه‌های قرارگاه اشاره کرد.


 

در ادامه ، سردار غلامعلی حیدری ، معاون بسیج سازمان پدافند غیر عامل کشور در این گردهمایی گفت :  اکنون ماهیت تهدیدهای دشمن تغییر یافته و از حمله مستقیم به حمله سایبری، حمله بیولوژیکی، حمله شیمیایی، حمله ویروسی و محاصره اقتصادی تغییر شکل یافته است.
وی افزود : آمریکا در بخش سایبری، با استفاده از 15 هزار نفر نیرو، برای ضربه به سیستم نرم افزاری کشور، روزانه 55 هزار ویروس تولید می کند.
 وی ادامه داد: تهدیدات دشمن از ویژگی هایی کلی نظیر هوشمندی، سیستمی، هدفدار، مردم محور و راهبردی است. در این میان، دفاع غیر عامل برای موفقیت باید از خصوصیاتی همچون هوشمندی مهندسی شده، علمی و دانشی، فناورانه، چندلایه، پیوسته با مردم، مکمل دفاع عامل، برقراری تعامل ملی و سازمانی برخوردار باشد.
معاون بسیج سازمان پدافند غیر عامل کشور خاطرنشان کرد: غربی ها با هدف جلوگیری از گسترش هلال شیعی ( ایران، بحرین، عراق و لبنان) به اقداماتی همچون نظامی نشان دادن حرکت فعالیت های هسته ای ایران، ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت، ساختن پرونده حقوق بشر و محکومیت سیاسی روی آوردند که خوشبختانه موفقیتی حاصل نکردند.
وی ادامه داد: سناریوی پیش بینی شده کنونی برای ایران، محاصره و تهدید اقتصادی است که با تحریم بنزین و برخی قطعات مورد نیاز آغاز شد و خوشبختانه، ایران با تولید این اقلام،  به دفع تحریم پرداخت.

 

جلوگیری از گسترش قدرت نرم انقلاب اسلامی


همچنین در این گردهمایی، سرهنگ سراج فرمانده ناحیه مقاومت بسیج  وزارتخانه ها و ادارات با بیان این که هدف دشمن از تهدیدها، کودتای نوژه، نجمه های خودمختاری، جنگ و تحریم ها، جلوگیری از گسترش قدرت نرم انقلاب اسلامی در دنیاست.
وی افزود: این واقعیتی است که اندیشمندان آنها بر زبان آورده اند. طوری که نیکسون رئیس جمهور آمریکا پیش از انقلاب ایران گفت؛ انقلاب اسلامی خطرناک ترین دشمن تمدن غرب است یا به گفته هنری کسینجر، خطر انقلاب اسلامی از کمونیسم بیشتر است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ادارات و وزارتخانه ها گفت: هدف جنگ نرم، تسخیر ذهن و دل به عنوان کانون احساس، عاطفه و فکر است.
وی ادامه داد: دشمنان برای تمام افراد جامعه اعم از دانشمندان، متخصصان، مسئولان، جوانان و غیره برنامه دارند.
سراج اذعان کرد: دشمنان با استفاده از ابزار های اینترنتی نظیر توییتر و فیس بوک و ایمیل در فتنه 88  اقدام به دروغ پردازی، جعل خبر، تهییج  مردم و دامن زدن به اعتراضات کردند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج  وزارتخانه ها و ادارات با اشاره به اهمیت انتخابات مجلس نهم گفت: با توجه به زیر سئوال رفتن سلامت و جمهوریت نظام در انتخابات 88 توسط غربی ها، انتخابات مجلس نهم می تواند این اثر را خنثی کند. همچنین پرشور بودن انتخابات، می تواند به موج بیداری اسلامی در منطقه شتاب بخشد.
وی ادامه داد: به دلیل ورود کشور به دهه چهارم انقلاب به عنوان دهه پیشرفت و عدالت، با بهره گیری از زیرساخت های ایجاد شده، مجلس نهم می تواند با تامین نیاز ها از طریق قانونگذاری و نظارت، ایفای نقش کند.
سراج تاکید کرد: از این رو، به اعتقاد مقام معظم رهبری به یک انتخابات حداکثری نیازمندیم که می تواند امنیت انتخابات و سلامت آن، تحرک بیداری اسلامی و مصونیت کشور را از تهدید و تحریم به ارمغان آورد.

 

بیانیه پایانی گردهمایی :


در پایان گردهمایی، بیانیه ای توسط مسئولان ستادهای قرارگاه های مقابله باجنگ نرم بسیج وزارت صنعت، معدن و تجارت، تیم های عملیات روانی بسیج وزارتخانه ها و ادارات و نیز فعالان سایبری قرائت شد که متن آن بدین شرح است: ما بسیجیان و افسران مقابله با جنگ نرم دشمن به محضر شریف مقتدایمان، مقام عظمای ولایت حضرت آیت ا... امام خامنه ای( مدظله العالی) خالصانه عرض می کنیم؛ با عزمی جزم و راسخ تر از پیش، برای مقابله با جنگ نرم دشمن و شرکت در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی نموده و دشمنان حاکمیت ا... و نظام مقدس جمهوری اسلامی را ناامید خواهیم کرد.

 

سه شنبه 9 اسفند 1390  2:47
منبع : ایرنا

 اخبار مرتبط
يکشنبه 26 آذر 1391  |  شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و تبلیغ سبک زندگی غربی
آخرين تاريخ بازديد : پنجشنبه 14 فروردين 1399  3:26:5
تعداد بازديد از اين خبر : 6904

کليد واژه هاي مرتبط : جنگ نرم  ;  گردهمایی  ;